Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Dnia 28.05.2014 r. klasa IVa wraz z wychowawczynią wybrała się na warsztaty rękodzielnicze do Szerzaw. Po dwóch godzinach lekcyjnych poszliśmy na boisko i czekaliśmy na autobus. Gdy dojechaliśmy do Szerzaw, to udaliśmy się do jednej z sal, gdzie zostawiliśmy torby i kurtki. Następnie poszliśmy do świetlicy, w której czekały na nas stoły z różnymi materiałami do robienia ciekawych przedmiotów. Na pierwszym stanowisku można było robić naszyjniki i bransoletki z plasteliny. Robiliśmy kulki, następnie nakłuwaliśmy na drut i pani wkładała je do gorącej wody.

Jak wystygły nawlekaliśmy je na sznurek. Na drugim stanowisku uczyliś my się jak fajnie można zrobić zwierzęta z kółek o różnej wielkości, wyciętych z kolorowych kartek. Na następnym stanowisku przerysowywaliśmy z szablonów postaci z bajek na kawałek drewna. Później specjalnym urządzeniem wypalaliśmy naszkicowany wzór. Również ciekawym zajęciem było oklejanie słoików różnym i serwetkami. Po skończonych warsztatach udaliśmy się na poczęstunek. Pełni wrażeń, pod opieką pani Małgorzaty Stawickiej wróciliśmy na pieszo do szkoły. Warsztaty bardzo nam się podobały. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, jak można własnymi rękoma wykon ać dużo ciekawych i różnorodnych rzeczy. Nauczyliśmy się też cierpliwości. Chcielibyśmy, aby takie warsztaty kiedyś się jeszcze powtórzyły. Notatkę opracowała uczennica kl. IVa Oliwia Karczmarz

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka