Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

30 maja 2014r. obchodziliśmy 81 rocznicę powstania szkoły oraz 26 rocznicę nadania imienia Marii Konopnickiej i wręczenia sztandaru.

 Uroczystość poprzedziła Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy tworzą społeczność naszej szkoły i za tych, którzy odeszli do wieczności, celebrowana przez proboszcza parafii Jana Apostoła ks. Krzysztofa Lewandowskiego w Klasztorze.

 O godzinie 10:00 na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie, rodzice, dyrekcja i pracownicy szkoły oraz absolwenci. Uroczysty apel swoją obecnością zaszczycili: przewodnicząca Rady Miejskiej p. Teresa Kujawa, proboszcz Krzysztof Lewandowski, przedstawicielka Rady Szkoły p. Sława Taciak oraz przewodniczący Rady Rodziców p. Maciej Głowski.

Podniosłym i bardzo ważnym elementem tego niecodziennego wydarzenia było uhonorowanie absolwenta „Dwójki” z roku 1953, założyciela i dyrektora Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku, człowieka zasłużonego dla rozwoju kultury naszej „Małej Ojczyzny” – p. Edmunda Kozłowskiego Medalem Wybitny Absolwent.

Z kolei grupa uczniów przygotowana pod kierunkiem nauczycielek: p. Jarosławy Garsztka, p. Doroty Szypura, p. Sabiny Karulskiej montażem słowno-muzycznym uczciła 172 rocznicę urodzin Patronki.

Wiele radosnych wzruszeń i emocji dostarczyły występy w 5. edycji Mini Playback Show. Dzieci wcieliły się w role polskich i zagranicznych wokalistów oraz zespołów, z wielkim zaangażowaniem prezentując swoje umiejętności wokalno-taneczne. Komisja konkursowa w składzie: p. D. Szypura, p. S. Barańska, P. S. Karulska najwyżej oceniła show w wykonaniu uczniów klasy 5a.

Uroczyste obchody święta szkoły zakończył wspólny posiłek-tradycyjna grochówka i lody.

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka