W naszej szkole uczniowie klasy I a i III  b realizują międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Innowacja pedagogiczna realizowana jest od 1 października 2021 i trwać będzie do 31 maja 2022r. Projekt składa się z trzech modułów. Został już zrealizowany I moduł pt.” Podróże małe i duże”. Dzieci na zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu, czytały lekturę i poznały zawód związany z jej treścią, wykonały plakaty zachęcające do czytania papierowych książek, zakładki do książek i realizowały inne ciekawe zadania.

Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji modułu II pt. Naukowy zawrót głowy”. Przeczytaliśmy już lekturę pt. „Dzieci pana Astronoma”, wykonaliśmy kosmiczne rakiety, odbyliśmy galaktyczną podróż oraz poznaliśmy zawód astronoma. Przed nami jeszcze klasowe wystawy.

Prowadzące

Małgorzata Jakóbiak