Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Dnia 22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej  w Mogilnie odbył się Gminny Zespołowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV. Celem konkursu było m.in. doskonalenie i poszerzanie umiejętności językowych uczniów klas IV, znajomość faktów z życia rodziny królewskiej  Wielkiej Brytanii  oraz kultywowanie wzajemnej współpracy między szkołami Gminy Mogilno, w których młodzież uczy się języka angielskiego. W konkursie udział wzięło 12 zespołów 3 osobowych z klas IV z 9 szkół:

(ZSP Padniewo – Wiktoria Szpranger, Jakub Zieliński, Łukasz Olejnik;

SP Wszedzień – Matylda Żaba, Wiktor Gwiazda; SP Gębice -  Zuzanna Nalewaj, Bartosz Owczarzak, Maciej Kaczmarek, Jędrzej Dubrowski, Filip Śmigielski;

SP Wylatowo – Karolina Lech, Julita Piechnik, Mateusz Kluzek; SP Kwieciszewo – Zuzanna Dymarkowska, Daria Kowalska, Jakub Bicki; SP Strzelce – Wiktor Chojnacki, Jan Wędzikowski, Mateusz Soczewka; SP 1 Mogilno – Zuzanna Malczewska, Julia Cierpisz, Wiktor Sielecki, Antonia Szymańska, Amelia Ostrowska, Borys Barczak; SP 3 Mogilno – Klaudia Witkowska, Julia Wanecka; SP 2 Mogilno – Oliwia Siedlecka, Dominika Karczmarz, Agata Nowicka, Maurycy Małecki, Jakub Pawłowski). Konkurs składał się z dwóch części pisemnej i ustnej. Podczas części pisemnej sprawdzana była znajomość słownictwa z różnych dziedzin, gramatyki, umiejętność zareagowania w danej sytuacji oraz czytania ze zrozumieniem. W części ustnej uczniowie odpowiadali na trzy pytania dotyczące rodziny królewskiej Wielkiej Brytanii.

Zadania konkursowe w części pisemnej przygotowane zostały przez nauczycielkę języka angielskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie Panią Monikę Fryda, a pytania
w części ustnej przygotowała Pani Monika Fryda wraz z Panią Magdaleną Kluczyńską.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonała Pani Aleksandra Zielińska – Duda – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie.

Podczas przerwy dla oczekujących uczniów zorganizowano słodki poczęstunek oraz napój w kartoniku . Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja nauczycieli w składzie: p. Anna Nowacka, p. Ilona Wilk, p. Irena Głowińska, p. Natalia Siwińska, p. Ewelina Polińska, p. Elżbieta Burzyńska oraz p. Maciej Ulatowski. Za całość przedsięwzięcia odpowiadała p. Magdalena Kluczyńska oraz p. Elżbieta Burzyńska.

Wyniki konkursu:

I  miejsceMaurycy Małecki, Jakub Pawłowski – Szkoła Podstawowa nr 2 Mogilno

II miejsce – Antonia Szymańska, Amelia Ostrowska, Borys Barczak – Szkoła Podstawowa nr 1 Mogilno

III miejsce – Oliwia Siedlecka, Dominika Karczmarz, Agata Nowicka – Szkoła Podstawowa nr 2 Mogilno

Wyróżnienie – Zuzanna Nalewaj, Bartosz Owczarzak, Maciej Kaczmarek – Szkoła Podstawowa Gębice

Nagrody główne i dyplomy otrzymali uczniowie, którzy zajęli I – III miejsce. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz drobne nagrody rzeczowe. Sponsorami nagród byli: Gmina Mogilno oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie.

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów, a uczniom za chęć sprawdzenia własnej wiedzy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach językowych.

 

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Dziękujemy Wszystkim

Podziękowania za zaangażowanie w pomoc dla Jakuba

 

Wyszukiwarka