Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

W marcowym i kwietniowym numerze „Kocich spraw” rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs plastyczny. Podobnie jak w poprzednich edycjach komisja uznała prace naszych uczennic za jedne z najciekawszych. Dziewczynki: Oliwia Sobkowiak II c, Amelia Rogala IV b, Natalia Szafrańska V c, Maria Panfil VI c i Wiktoria Cienguszewska VI c zdobyły 5 nagród głównych. Prace dziewczynek zamieszczono w miesięczniku „Kocie sprawy”.

Pod koniec kwietnia rozstrzygnięto gminny etap konkursu plastycznego „112 w trudnej sprawie nie używaj przy zabawie”. W grupie młodszej Eliza Nowak z kl. III b zdobyła II miejsce, a Julia Komanowska z kl. III c miejsce III. W grupie starszej I miejsce przyznano Zuzannie Janus z kl. V a. Gratulacje dla nagrodzonych i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu za ciekawe prace.

Kocie sprawy - Amelia Rogala IVb
Kocie sprawy - Oliwia Sobkowiak IIc, Natalia Szafrańska Vc
Kocie sprawy - Maria Panfil VIc, Wiktoria Cienguszewska VIc

LEKCJA OTWARTA
Dnia 13 maja br. w piątek nauczycielka plastyki Stefania Barańska i uczniowie kl. V b zaprosili na lekcję plastyki Rodziców. Tematem zajęć był projekt witraża. Dzieci miały za zadanie narysowanie go kredkami stosując oś symetrii oraz odbicie lustrzane. Panie bardzo aktywnie uczestniczyły w części praktycznej lekcji, która szybko dobiegła końca. Dziękuję przybyłym mamom za zaangażowanie, a dzieciom za aktywną pracę na lekcji.

Ogólnopolski konkurs plastyczny
W maju podsumowano V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Marii Konopnickiej. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu. Na konkurs nadesłano 1246 prac z klas I – III i 618 z klas I – VI ze 109 placówek. Komisja w składzie: p.Beata Kotecka – dr sztuk pięknych, p. Maciej Guźniczak – dr sztuk pięknych oraz p. Wiktor Jędrzejczak – artysta malarz przyznała w kategorii klas I – III 10 nagród równorzędnych oraz 5 wyróżnień. Jedną z nagród zdobyła Julia Ragus z klasy II b. W kategorii klas IV – VI przyznano 8 nagród i 2 wyróżnienia. Trzy nagrody powędrowały do naszych uczennic: Zofii Szarzyńskiej z kl.IV b, Pauliny Ukleja z kl.Vi b oraz Olgi Kaptur z kl.VI b. Gratulacje dla nagrodzonych i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu za ciekawe prace.

Wystawa
Uczniowie klas VI na zajęciach techniki wykonali mozaiki z różnych materiałów. Pomysłowość była ogromna, do swoich prac wykorzystali m.in. przyprawy, nasiona roślin, płyty kompaktowe, muszelki. Pod względem tematycznym dzieci wykazały się dużą inwencją. W dniach 10 – 17 maja br. na korytarzach szkoły zorganizowaliśmy wystawę twórczości naszych szóstoklasistów.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej” został rozstrzygnięty w Żarnowcu w Muzeum imienia naszej patronki. Na konkurs wpłynęło 1300 prac z Polski i zagranicy. Sukces odniósł Marcel Maciążek z klasy V a zdobywając wyróżnienie. Jego praca przedstawiała ilustrację do utworu „Nasza czarna jaskółeczka”

Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy w Toruniu Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do legendy o piernikach lub legendy związanej z zamkiem w Świeciu. Jury musiało wyłonić zwycięzców spośród 834 prac. Sukces odniosły uczennice: Julia Komanowska z kl. III c zdobywając I miejsce oraz Nikola Romańczyk z kl. II d, której praca uplasowała się na II miejscu.

Gminny Konkurs Plastyczny „Świat bez przemocy” W konkursie brało udział 87 uczestników. Nasza uczennica Julia Lesicka z klasy V a zdobyła Grand Prix. Jej praca została wydana w formie plakatu. Sukces odniosła również Wiktoria Śniegowska z klasy III b zajmując III miejsce.

Gminny Konkurs Plastyczny na Kartkę Świąteczną Zadaniem dzieci było wykonanie kartek o tematyce świątecznej w Zespole Szkół w Szerzawach. Uczennice naszej szkoły wykonały kartki w różnych technikach plastycznych: akwarela, collage i elementy orgiami. Oto wyniki:
Olga Czerwińska z kl. VI c I miejsce
Dominika Nurska z kl. VI b II miejsce
Kornelia Misiarz z kl. VI c wyróżnienie

 

Nagrodzonym artystom serdecznie gratuluję sukcesów,
a wszystkim uczestnikom konkursów dziękuję za udział
Stefania Barańska

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Dziękujemy Wszystkim

Podziękowania za zaangażowanie w pomoc dla Jakuba

 

Wyszukiwarka