Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

27 lutego 2016r. w Bydgoszczy w Zespole Szkół nr 7 odbył się etap finałowy IV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów Szkół Podstawowych. Do tego etapu zakwalifikowało się dwoje uczniów naszej szkoły: Wiktoria Pieszak z klasy VI a i Jakub Łaganowski z klasy VI c. Przepustką do finału było uzyskanie na szczeblu szkolnym 81 punktów na 100 możliwych. Z całego województwa zakwalifikowało się tylko 76 osób. Nasi uczniowie w Bydgoszczy odnieśli duży sukces, zostali finalistami konkursu wojewódzkiego.

11 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy dla klas V „ Z mitologią na Ty”. W konkursie uczestniczyły zespoły z 7 szkół naszej gminy: SP nr 3, SP Kwieciszewo, SP Strzelce, SP Wszedzień, SP Wylatowo i SP nr 2. Uczniowie musieli zmierzyć się z testami wiedzy- indywidualnie, natomiast drużynowo rozwiązywali krzyżówkę, magiczny kwadrat, odgadywali atrybuty bogów oraz wyjaśniali
związki frazeologiczne.
I miejsce w konkursie zajęła SP nr2,
II miejsce SP Wylatowo,
III SP Wszedzień.
Naszą szkołę reprezentował zespół: Nikola Czerwińska, Patrycja Nowak i Kacper Sielecki z klasy V a. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

12 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Mogilnie odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zbrodni Katyńskiej organizowany przez Rodzinę Katyńską Ziemi Mogileńskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Weronika Lorek z klasy VI a i Olga Kaptur z klasy VI b. Dziewczyny rozwiązywały indywidualnie test wiedzy, a dla szkoły drużynowo wywalczyły III miejsce.

24 maja 2016 w mogileńskim Gimnazjum odbył się Gminny Konkurs „ Ziemia Mogileńska w Powstaniu Wielkopolskim”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Nadia Olejnik z klasy V a, Jagoda Broniszewska z klasy VI a i Mateusz Ścisłowski z klasy VI c. Uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test wiedzy o powstaniu wielkopolskim, a drużynowo rozwiązywali zadania z mapą, krzyżówkę, układali puzzle oraz rozpoznawali przedmioty i osoby związane z powstaniem. Zmagania naszych uczniów zakończyły się zdobyciem II miejsca.

24 maja 2016 w Szkole Podstawowej w Strzelnie został rozstrzygnięty Regionalny Konkurs Historyczny dla szkół podstawowych „Wybitne postaci ziemi strzeleńskiej” oraz wręczenie nagród. Konkurs objęty był patronatem Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w Inowrocławiu, a jego celem była popularyzacja wiedzy o znaczących postaciach tej części Kujaw. Spośród prac nadesłanych z gmin: Strzelno, Mogilno i Jeziora Wielkie II miejsce ex aequo zajęły uczennice naszej szkoły: Olga Czerwińska z klasy VI c wykonała pracę plastyczno-literacką poświęconą nobliście ze Strzelna A. A. Michelsonowi, a Anastazja Gibowska z klasy VI b- rzeźbiarzowi Józefowi Glancowi.

Gratulacje dla zwycięzców
Jarosława Garsztka

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Dziękujemy Wszystkim

Podziękowania za zaangażowanie w pomoc dla Jakuba

 

Wyszukiwarka