Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Od czwartku 24 lutego 2022 roku trwa zbrojna napaść Rosji na niepodległą Ukrainę. Giną żołnierze, cywile, także dzieci, są już tysiące ofiar. Mieszkańcy Kijowa i innych atakowanych miast spędzają noce w schronach. Całe rodziny uciekają przed bombardowaniami do Polski i innych krajów EU.
Międzynarodowa społeczność przyłącza się pomocy dla ludności zniszczonych miast. Polacy w odruchu serca organizują przyjęcie uchodźców z terenów ogarniętych wojną. Do pomocy zgłaszają się rzesze wolontariuszy, organizowana jest zbiórka darów. Młodzież samorzutnie zgłasza się z pomocą, Mogilno jest solidarne z Narodem Ukraińskim. 

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

Od kilku dni Naród Ukraiński toczy bohaterską walkę o swoją niepodległość i europejską przyszłość. Zmaga się z brutalnym atakiem, Rosyjskie pociski niszczą domy, szpitale, szkoły i przedszkola. Wśród walczących i poszkodowanych są nasi rówieśnicy.

Członkowie Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Szkoły nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie apelują o solidarność z Ukrainą! Dziś potrzebne są nasze serca, sprawne ręce i modlitwa za ten dzielny Naród. Tylko wspólnie możemy powstrzymać Putina. Mówimy stanowcze nie barbarzyńskiej agresji!

                                                                                             

                                                                                                                                        Józef Popiel

                                                                                                           PREZES ZARZĄDU

 

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka