Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2

w Mogilnie

Początki dorastania zbiegają się z nauką w szkole podstawowej,

tutaj nawiązywaliśmy pierwsze przyjaźnie, odkrywaliśmy uzdolnienia i słabsze strony. Wkraczanie w świat wiedzy nie odbywa się bezboleśnie, nie wszyscy ją przyjmują bezkrytycznie. To pewnie z tego powodu czasem stawiano nam słabsze oceny w dzienniku, wpisywano uwagi. Wychowawcy i nauczyciele wychodzili ze skóry, załamywali ręce nad naszymi wyczynami. Przypomniane po latach anegdoty związane ze stopniami, ze szkolnego korytarza, przywołują łzę w oku. Nie da się zatrzymać upływającego czasu, ale można na nowo odkrywać wspomnienia. O szkole możemy mieć różne zdania, pewnie każdy ma inne. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest niepowtarzalnym etapem w życiu każdego absolwenta.

Różne są sposoby zachowania wspomnień, ocalenia ich od zapomnienia, zwłaszcza tych tworzących historię szkoły. My – absolwenci wybraliśmy drogę stowarzyszenia koleżanek i kolegów zainteresowanych aktywnością na rzecz szkolnej społeczności.Wspomnienia, osobiste dokonania zawodowe i życiowe stanowią niezwykły zbiór inspiracji, wzory postępowania dla młodego pokolenia. Czy będziemy chlubą naszej Szkoły, zależy nie tylko od naszych sukcesów, ale i podtrzymania relacji koleżeńskich, wykorzystania doświadczeń po latach. To nasz sposób podziękowania dla wychowawców i nauczycieli, dzięki którym odkrywaliśmy świat, mogliśmy poznać samych siebie i innych ludzi.

Liczna rzesza absolwentów Szkoły nr 2 w Mogilnie (ponad 5 tys.) zamieszkuje w całej Polsce, można ich spotkać również w Europie. Jubileusz 85-lecia Szkoły był okazją do spotkań większości roczników, odświeżania wspólnie spędzonych lat w murach szkoły. To wtedy spotkały się nasze intencje z zachętą Pani Aleksandry Zielińskiej – Duda, Dyrektor „dwójki”, do sformalizowania projektów. Tak przekuliśmy je na pomysł powołania do życia Stowarzyszenia Wychowanków i Przyjaciół Szkoły nr 2 im. Marii Konopnickiej w Mogilnie. Zarejestrowaliśmy je w 18-osobowym gronie członków założycieli, podzieliliśmy role i właśnie rozpoczynamy działalność.

Założyciele Stowarzyszenia zdecydowali o nazwie i celach, określili w regulaminie siedzibę i teren działania, zasady członkostwa. Wybraliśmy ciała statutowe i osoby funkcyjne, w tym 5-osobowy zarząd i 3-osobową komisję rewizyjną, tj. członków uprawnionych do reprezentowania założycieli. Mnie przypadła zaszczytna rola prezesa zarządu, tym bardziej zobowiązująca, że potwierdzona jednomyślnym głosowaniem podczas założycielskiego zebrania.

Początki nie są łatwe, ale nawet największe towarzystwa i organizacje zaczynały kiedyś od tego pierwszego kroku. My także zainicjowaliśmy skromnie. Mamy przy tej okazji apel do absolwentów, Koleżanek i Kolegów, którzy zdobyli na bazie naszej szkoły pozycję zawodową i życiową pozwalającą na dodatkową aktywność. Liczymy, że przyłączycie się, w naszej inicjatywie odnajdziecie sposób na wsparcie szkolnej społeczności. Zachęcam do wstępowania w szeregi naszego Stowarzyszenia, razem możemy więcej!

 

W załączonych plikach zamieszczamy

1. regulamin Stowarzyszenia,

2. zaświadczenie o rejestracji,

3. formularz deklaracji członkowskiej,

 

 

Józef Popiel

Prezes zarządu

Projekt ASPE

Szkoła Pamięta

Poznaj Naszą Szkołę

Mały Wielki Człowiek

Mały Wielki Człowiek

Raport o dostępności

Raport o dostępności podmiotu publicznego" w dniu 31 marca 2021r. 

Dziennik Elektroniczny

Gram, bo lubię/muszę

Bohater ON

Szkoła Pamięta!

Dyplom Góra Grosza

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przyjazne Skróty

Programy Rozwojowe

Buduję, koduję...

Wyszukiwarka