W tym roku szkolnym szkoła liczyła 453 dzieci, zgrupowanych 9 klasach. Wychowawcą VII klasy był Edward Zawadzki. Nauczanie dwuzmianowe ze względu na brak sal lekcyjnych - pomimo odzyskania na sale szkolne mieszkania mieszczącego sie na I piętrze budynku szkolnego przy ul. Sadowej (mieszkał w nim kierownik szkoły nr 1). Celem pogłębienia współpracy z rodzicami, szerzej z środowiskiem lokalnym, na podstawie nowego statutu, dnia 7 listopada 1933 roku powołano na zebraniu organizacyjnym Koło Opieki Rodzicielskiej. Do Zarządu weszli:

p. Wojciechowski - prezes,
p. Pilarska - v-ce prezes,
p. Bobrowski - sekretarz,
p. Tylkowska - skarbnik

Koło liczyło 140 członków. Od 15 listopada 1934 roku do 28 marca 1935 roku uruchomiono świetlicę szkolną dla byłych uczniów szkoły.Grupa dziewcząt i chłopców dwa razy w tygodniu w godinach od 18.00 do 20.00 spotykała się na pogadankach "z dziedziny Polski współczesnej, literatury oraz na gry umysłowe i towarzyskie".

Galeria wspomnień

(Zwracamy się do absolwentów naszej szkoły i nie tylko. Uprzejmie prosimy, jeżeli posiadasz zdjęcie z tego okresu - prześlij je na maila - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Zamieścimy w galerii wspomnień. Serdecznie dziękujemy.)

Grono pedagogiczne.
Przybyli:
p. Józef Rembacz (od 20.08.1934, z dniem 01.05.1936 otrzymuje 4 miesięczny urlop zdrowotny, wyjechał na leczenie płatne do Zakopanego),
p. Bolesław Pietras - nauczyciel śpiewu (od 15.10.1934 r. - przybył z Tworzanic, gdzie pracowł jako nauczyciel dwa lata)
p. Marian Kępski (od 01.04.1935 r.)

Od 2 do 8 października 1934 roku - zorganizowano tydzień Szkoły Powszechnej z inicjatywy Koło nr 2 - T.P.B.P.S.P. Program 8 kolejnych dni obejmował:

Dzień

2.10.

16.00

Barwny pochód propagandowy dzieci obu szkół z transparentami i orkiestrą po ulicach miasta.

3.10.

20.00

Wieczornica artystyczna. Udział wzięły Towarzystwo Śpiewu „Halka” (chór męski i mieszany), p. Pilarska i Łasocka (duet – solo), byłe uczennice Gniewkowska i Nowicka (fortepian na 2 i 4 ręce), E. Zawadzki- referat na temat:„Zadania i założenia szkoły powszechnej”

4.10.

Propaganda i rozprzedaż biletów na następne wieczornice

5.10.

20.00

Życie i praca dzieci w dzisiejszej szkole (gmina klasowa-kl.7 szkoły nr2, PCK – szkoła nr 2, L.O.P.P. - szkoła nr 1, harcerstwo – szkoła nr 1

6.10.

18.00

Ognisko harcerskie na podwórzu szkoły nr 2 (udział wzięły: drużyna szkolna męska – opiekun p. Zielniak, drużyna szkolna żeńska opiekun p. Piechocka, drużyny pozaszkolne żeńska i męska).

7.10.

9.15

Nabożeństwo w kościele poklasztornym – udział wzięły dzieci obu szkół i Komitet Tygodnia

7.10.

15.00

Zawody sportowe (Pląsy dziewcząt szkoły nr 2 – wyprowadziła p. Herembska, popis gimnastyczny dziewcząt szkoły nr 1 – p. Matuszewska, Dwa ognie rozegrane między szkołą nr 1 i nr 2, lekcja ćwiczeń cielesnych – prowadził p. Rębacz, koszykówka – rozegrały drużyny pozaszkolne harcerska oraz I. M. P.)

8.10.

Zabawa Rodzicielska

Propaganda jutrzejszego wieczoru.

18.00

Zebranie sprawozdawcze Kół T.D.B.P.S.P. oraz Koła Rodzicielskiego

9.10.

20.00

Wieczór artystyczny dzieci (chór szkoły nr 1, obraz gimnastyczny – szkoła nr1, obraz regionalny – szkoła nr 2, śpiew solo uczennicy Pilarskiej – szkoła nr 2, fortepian -  uczennica szkoły nr 1).

28.02.1935 r.; 02-03.03.1935 r. - Wizytacja szkoły - Inspektor szkolny p. Karol Janowski z Inowrocławia przeprowadził "rewizję wyników nauczania, wychowania i organizacji szkoły oraz pracy we wzystkich klasach i kancelarii kierownika".
21.03.1935 r. - Ks. Kubiński (proboszcz z Kwieciszewa), wizytator religii w dekanacie mogileńskim - wizytuje lekcje religii.
21.05.1935 r. - zmarł w Warszawie Pierwszy Marszłek Polski Józef Piłsudski

Uwagi od Autora

Zarys z historii SP2 pt. "Absolwenci szkoły i nauczyciele" opracował A. Łaganowski (prawa autorskie). Ta część bogatej historii na bieżąco będę uzupełniał i aktualizował o nowe fakty i wydarzenia. Jeśli znalazłeś błąd zgłoś na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kopiowanie wyłącznie do użytku wewnętrznego. Stronę tę dedykuję absolwentom i nauczycielom.